Trudno streścić tutaj na czym polega historia przedstawiona w książce, ponieważ autor przybliża nam dużo szczegółów na temat paru znanych postaci skacząc zarówno w czasie jak i lokalizacjach. Dowiadujemy się między innymi kim był Prorok przed przystąpieniem do projektu Raptor. Poznajemy także historię najciekawszej postaci serii czyli Psycho.
Oprócz tego przewija się kilka nazwisk, z którymi mieliśmy do czynienia w różnych odsłonach trylogii. Trylogii bo Crysis: Warhead traktujemy jako samodzielny dodatek.
Historia Psycho podobała mi się bardziej. Na pewno dlatego, że jest to o wiele ciekawsza postać. Noszący nanoskafander szajbus niewiele różni się od Michael’a Sykes, którym był w przeszłości. Jego życiorys został opowiedziany bardziej przekonująco.Drugim ważnym wątkiem była przemiana Alcatraza w Proroka. Z zakończenia drugiej części idzie wywnioskować, że strzelając sobie w łeb, Prorok „całkowicie się nie zabił” – jakkolwiek głupio by to nie zabrzmiało. Kombinezon po kontaktach z obcą technologią stał się czymś pośrednim pomiędzy ludzką, a obcą formą życia. Świadomość Proroka scaliła się z DNA kombinezonu, co pozwoliło mu w nim zamieszkać. Dla ułatwienia przypomnienie zakończenia 'dwójki’
Dowiadujemy się także, co stało się, że Prorok ponad 20 lat spędził w hibernacji w niewoli. Pojawiają się również szczegóły Projektu Archanioł, będącego częścią wydarzeń z Crysis 3.Dialogi są soczyste i bardzo naturalne. Zawsze cenię w książkach odpowiednie przedstawienie dialogów. Żołnierze mówią jak żołnierze i nie ma tutaj miejsca na negocjacje.
Minusem jest umieszczenie troszkę zbyt dużej ilości postaci, którym poświęcono osobny rozdział, czy rozdziały. Jak wspominałem przy okazji recenzji, największym problemem C3 jest miałkość poprzednich części. Tutaj jest identycznie. Autor książki sypie nazwiskami, które gdzieś tam w głowie śmigają, ale nie można ich powiązać do konkretnych sytuacji. Osobiście ratowałem się fabularnymi poradnikami w sieci żeby zrozumieć jak najwięcej, a nie taki chyba był cel.
Kończąc trzeba wspomnieć, że w porównaniu do książek na podstawie gier Eskalacja wybija się ponad poziom. Trzyma w napięciu. W porównaniu do książkowych assasynów nie odtwarza krok po kroku fabuły gry. Przedstawia za to znanych bohaterów z trochę innej perspektywy, przybliża nam ich życie, przedstawia nam ich motywy. Podobało mi się i mam ochotę na więcej.
-
FABUŁA - /10
0/10
-
RYSUNKI - /10
0/10
-
PRZYSTĘPNOŚĆ - /10
0/10
Warning: Illegal string offset 'Book' in /home/geeklife/domains/geeklife.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-review-pro/includes/functions.php on line 2358
Naprawdę podoba mi się twój szablon WordPress zwłaszcza ostylowanie kaskadowych arkuszy styli, skąd go pobrałeś? Z góry dziękuję!
Cechą talentu jest niemożność pisania na zamówienie… Poza tym to Zgadzam sie z Toba w 100 i popieram w/w poglady w soposb proSubiektywny :-) E. Zegadlowicz.